Od pewnego czasu bardzo modne są wszelkiego rodzaju dodatki, presety, pluginy i efekty upodabniające nasze animacje, filmy krótkometrażowe, reportaże, a nawet materiały wideo z wszelkiego rodzaju imprez okolicznościowych do profesjonalnych produkcji kinowych. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstało mnóstwo dodatków do popularnych programów ułatwiających te czynności, okazuje sie jednak że przy odrobinie dobrej woli można osiągnąć dokładnie te same efekty wewnątrz np. Adobe After Effects.

Najpopularniejszym dodatkiem służącym do tworzenia tak zwanych cinema effects (cinema looks) jest dodatek firmy Red Giant Software o nazwie Magic Bullet Looks. Plug-in sprawdza się świetnie i daje dość spore możliwości które są powiększane poprzez paczki presetów które możemy również dokupić na stronie firmy.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy realizowaliśmy dość specyficzne zlecenie którego sporą częścią była intensywna koloryzacja. Przygotowując się do zlecenia mogliśmy zakupić Magic Bullet Looks na kilka stanowisk lub – co lubię zdecydowanie bardziej – wyciągnąć z programu Adobe After Effects maksimum jego możliwości. W wyniku tej zabawy powstało całkiem sporo presetów wykorzystujących tylko i wyłącznie domyślnie instalowane dodatki programu After Effects – jak się okazuje w Adobe After Effects można prawie wszystko.

[vimeo 24347482]

Reasumując cały ten wywód – chodzi o to że często szukamy magii i niesamowitych efektów w dodatkach skryptach i pluginach, a tak naprawdę wiele z tego jesteśmy w stanie dokonać wewnątrz danego programu bazowego (w tym przypadku Adobe After Effects).

Z wspomnianej już mnogości presetów i „looksów” które powstały wybraliśmy kilka – według nas – najciekawszych i stworzyliśmy darmową paczkę.

 

Zapraszamy do jej pobierania, testowania presetów i co najważniejsze dzielenia się opiniami na ich temat – będziemy wdzięczni za każdy komentarz.

Pobierz 13 Darmowych Presetów

W związku z tym że nie są to wszystkie presety które powstały, oraz w związku z tym że z chęcią udowodnimy niedowiarkom że prawie wszystko jest możliwe bez dodatkowych pluginów- prosimy podawajcie screeny, filmiki oraz opisy z efektami kolorystycznymi do jakich presety chcielibyście posiadać, a My postaramy się w wolnej chwili je zebrać i stworzyć kolejną paczkę.

Zapraszamy do zapoznania się z plikiem: Przeczytaj mnie.txt zawartym w paczce – znajdziecie w nim instrukcje na temat instalacji.